Buba Arabuli
Buba Arabuli – žymi gruzinų menininkė. Uždara, mažakalbė, regis, išsilaisvina ir atsiskleidžia ne realybėje ar kasdieniame pasaulyje, o tapyboje: svajingi, romantiški, pakylėti jos paveikslų herojai, pirmiausia – moteris, vyras, angelas atveria gana hermetišką menininkės pasaulį, kuriame besąlygiška meilė, tikėjimas ja yra svarbiausi dėmenys.
Švelniai vienas prie kito prigludę, apsikabinę vyras ir moteris, angelas, rankose laikantis neužmirštuolių puokštę, nėra vien paveikslo figūratyvas ar pasakojimas, tai greičiau perduota giliai mylinčių žmonių būsena, jausmas, suvirpinantis kiekvieno į drobę žvelgiančiojo širdį, kaip viltis, pažadas, jog tikra, gili ir net amžina meilė egzistuoja.
„Meilė žmoniją stumia į priekį, be jos žmogus vienišas ir nelaimingas, – susimąsto B.Arabuli. – Ir nereikia bijoti ją lydinčios melancholijos ar liūdesio, nes tai nėra vien negatyvu – kartais net atvirkščiai, kaip ir su paveikslais: vieni juose pamato liūdesį, kiti – romantiką, dar kiti – svajonę."
Nino Chakvetadze
Susitinkant su vaikyste…
Nino Chakvetadze – dailininkė, kuri moka piešti VAIKUS, nes daugelis – nemoka. Ir tai ne technikos spragos. Paslaptis slypi požiūryje į vaikus. Jų vaikai arba panašūs į lėles, arba yra sumažinta suaugusiųjų kopija, o Nino Chakvetadze geba atskleisti vaiko džiaugsmą ar nusivylimą, vidinį vaiko pasaulį pasitelkdama tylą, kuri yra iškalbingesnė ir prasmingesnė.
Guram Khetsuriani
Guram Khetsuriani - skubantis gyventi, meilės liepsną kurstantis jaunystėj talentingas gruzinų dailininkas leidžia mums prisiliesti prie Gruzijos, perprasti savo pojūčiais bei mąstymu Gruziją, ryškų ir nuostabų jos gyvenimą.
Guram Khetsuriani kilęs iš Svanetijos, regiono, apsupto pačių aukščiausių kalnų, kurio niekada netrypė jokie užkariautojai. Mažakalbis, gilios sielos ir išmintimi spinduliuojantis trisdešimtmetį neseniai atšventęs svanų dailininkas nelaukia jausmingos mūzos ir jos idėjų pasirodymo, bet dirba kasdien ir pašventė savo gyvenimą menui. „Būti menininku - reiškia gyventi dėl meno, uoliai dirbant kasdien“, – dalinosi savo mintimis Guram.
Keti Matabeli
Keti Matabeli (gim. 1953 m.) gyvena Tbilisyje, jos vyras Gia Gugushvili – irgi garsus dailininkas, Tbilisio meno akademijos rektorius. Abu menininkai užaugino tris vaikus, kurie seka tėvų pėdomis. 1970–1978 m. menininkė studijavo Tbilisio Dailės akademijoje tapybą ir yra priskiriama šios kartos menininkams, išdrįsusiems tais laikais gilintis į draudžiamus religijos, istorijos, filosofijos, istorijos klausimus ir juos atspindėti savo darbuose. Nuo 1978 m. K. Matabeli rengia parodas, nuo 1984 m. priklauso Gruzijos menininkų sąjungai.
2013 m. autorė buvo apdovanota prestižine Š. Rustavelio meno premija. Didžiausią Gruzijoje menininko įvertinimą gavo už Š. Rustavelio poemos „Karžygys tigro kailiu“ savitą ir originalų iliustravimą. Tačiau ne vien už tai – jos foliantai, iliustruotos maldaknygės, projektai su studentais ar neįgaliaisiais sulaukė didelio visuomenės dėmesio, dėkingumo ir kitų nominacijų.
George Kvavilashvili
Spalio 8–lapkričio 10 d. Kaune įsikūrusiuose „Gruzijos meno ir skonio namuose“ veiks Gruzijos fotomenininko Georgijaus Kvavilašvili (George Kvavilashvili) darbų paroda „Gruzija: didingas paprastumas“. Autorius žinomas savo šalyje, yra dalyvavęs kolektyvinėse ir individualiose savo darbų parodose Gruzijoje, bet dar mažai pažįstamas užsienio publikai. Šįkart G. Kvavilašvili darbai eksponuojami Lietuvoje – puiki naujiena fotografijos meno ir Gruzijos mėgėjams.
Autorius fotografijose vaizduoja Gruziją – jos kaimą, gamtą, žmones, miestą, fiksuoja kasdienybės detales. Anot parodą organizavusios Gruzijos namų įkūrėjos Kristinos Baranauskaitės, parodos pavadinimu norima atskleisti tai, ką yra sakęs apie paparastumą M. Heideggeris: „Paprastumas išsaugo savyje mįslę to, kas visada išlieka ir visada yra didinga, o išlaikydamas šitą didingumą kaip visada tą patį, paprastumas išsaugo Šventumą ir dėl to yra palaimingas.“
Skaityti toliau >>