„Kartais mažiausi dalykai užima daugiausiai vietos mūsų širdyje.”

— Mikė Pūkuotukas

2019 m. gruodžio 5 dieną GRUZIJOS MENO IR SKONIO NAMUOSE atidaryta Gruzijos dailininkų šiuolaikinės tapybos paroda „Žemiški stebuklai“.
Parodoje eksponuojami Irma Kukhianidze, Amiran Kuprava, Nino Peradze, Gia Revazishvili, Keti Shalamberidze darbai.

„Menas yra gyvenimo teigimas, susitaikymas ir žadinimas.”

— Herbert Read

Spalio 20 dieną GRUZIJOS MENO IR SKONIO NAMUOSE duris atverė Gruzijos dailininkių šiuolaikinės tapybos paroda „Spalvos“, atskleidžianti žymių vienuolikos gruzinių menininkių autentiškas mintis ir jausmus. Kiekviena dailininkė, kaip ir kiekviena spalva, turi savo vidinį charakterį, išreiškiamą savita meno kalba, stilistiškai svyruojančia nuo primityvizmo iki abstrakcijos. Intensyvūs Gruzijos dailininkių estetiniai ieškojimai parodo prieštaringą vidinį kūrybos procesą, siekiantį laisvai kurti naują realybę – pripildančią mus meilės gyvenimui, žmonijai arba išlaisvinančią asmenybę ir užaštrinančią pojūčius.
Parodoje bus eksponuojami Tsisia Kiladze, Keti Davlianidze, Lia Shvelidze, Irma Kukhianidze, Keti Shalamberidze, Tania Papisashvili, Keti Davdumadze, Lulu Dadiani, Eka Rukhadze, Rusudan Khizanishvili ir Niniko Morbedadze darbai.

EKA KHUNTSARIA autorinė paroda

2018 m. gruožio 9 d. Gruzijos meno ir skonio namuose atidaryta dailininkės Eka Khuntsaria tapybos ant šilko darbų paroda.

Paroda „Keti Matabeli. Gruzijos istorija. Variacijos“

2018 m. spalio 25 d. dieną GRUZIJOS MENO IR SKONIO NAMUOSE duris atverė Ketevan Matabeli paroda, kurioje eksponuojami Rustavelio įkvėpti menininkės darbai.

Išskirtiniu savitu stiliumi pasižyminti menininkė nuėjo ilgą ieškojimų kelią, kol atrado savo braižą – koliažą. Dirbdama be drobės ir dažų menininkė naudoja surūdijusio metalo, apdegusio medžio elementus, savo darbuose atskleidžia savo požiūrį į nemirtingus Rustavelio kūrinius, jų simbolių ir asocijacijų visumą. Šia tema Keti kuria jau keletą dešimtmečių. Beveik neliko gruzinų rustavelologijoje kūrinių, kurių menininkė nebūtų perskaičiusi.

Kviečiame pažinti Gruzijos istoriją per netikėtą prizmę, pajusti Rustavelio kūrybos dvasią ir prasmę.

Fotografijų paroda „Gruzija Vynuogės Kekėje"

Gruzijos meno ir skonio namai kviečia į RAMUNĖS KERDOKAITĖS VLASENKIENĖS fotografijos darbų parodą „GRUZIJA VYNUOGĖS KEKĖJE“.

„Kelerių metų viešnagės Gruzijoje, pažintis su šalies istorija, menu, kultūra, gamta, žmonėmis, pastarųjų savitu charakteriu, gyvensena ir meile savo kraštui paskatino sukurti fotoprojektą
„GRUZIJA VYNUOGĖS KEKĖJE“.
Vynuogės ir vyndarystė lydi gruzinus nuo neatmenamų laikų, todėl dauguma pasaulyje garsių vyno tyrinėtojų Gruziją vadina vyno lopšiu. Vynuogių ir vynuogienojų motyvus, kaip gyvybės ir gausos simbolius, galima aptikti šalies mene, valstybinėje ir regioninėje heraldikoje. Gruzinai didžiuojasi savo šalies vynais, kurių gamybai, vartosenai ir tostų sakymui išradingai pasitelkia gilią protėvių išmintį“- fotografijos darbų autorė Ramunė Kerdokaitė Vlasenkienė.
Fotografijos darbų paroda „GRUZIJA VYNUOGĖS KEKĖJE“ kalba užfiksuotais vaizdiniais, perduodama žinią apie gruzinų svetingumą, gamtos grožį, kasdienę buitį, istorines vietas ir tikėjimą, kad jie gyvena nuostabiausioje šalyje. Šio projekto vedlys - vynuogė ir jos vaidmuo saulėtame Pietų Kaukazo regione.

2016 m. gruodžio 6 d. į mūsų namus atkeliauja meilės, išskirtinio nuoširdumo ir išminties kupini Buba Arabuli ir Nino Chakvetadze tapybos darbai.
Nino Chakvetadze paveikslų personažai nukels jus į tyrą vaikystės pasaulį, o Buba Arabuli drobės priartins prie moteriškumo paslapties įminimo...
Prisiliesdami prie Nino kūrybos nejučiomis nusikelsite į tolimą, bet nepamirštą ir pasiilgtą vaikystę, pažvelgsite į pasaulį mylinčiomis vaiko akimis. Subtilūs Buba paveikslai atskleis jums muzikos ir poezijos kupiną meilės istoriją, kurioje iškalbingai persipina melodija ir sąskambiai.
Parodos atidarymo metu galėsite ne tik grožėtis paveikslais, bet ir susipažinti su jų nuostabiomis autorėmis.

Fotografijų paroda „Gruzija: didingas paprastumas“

2016 m. spalio 8 d. Gruzijos meno ir skonio namuose duris atvėrė Gruzijos fotomenininko Georgijaus Kvavilašvili darbų paroda „Gruzija: didingas paprastumas“. Autoriaus fotografijose atskleista Gruzija – paprasta ir didinga, per amžius sugebėjusi išlaikyti dvasią ir niekad neišdavusi savo idealų - meilės ir atsidavimo vieni kitiems bei žmonijai.

Kviečiame į Gruziją pažvelgti labai paprastai – širdimi, nes tai, kas svarbiausia - akimis neįžvelgiama.

Guram Khetsuriani tapybos darbų paroda „Tyla"

Guram Khetsuriani tapybos darbų paroda „Tyla“ atvertė pirmą numatomų gruzinų dailininkų parodų puslapį 2016 metų kovą atvėrusiuose duris Gruzijos meno ir skonio namuose.

Skubantis gyventi, meilės liepsną kurstantis jaunystėj talentingas gruzinų dailininkas leidžia mums prisiliesti prie Gruzijos, perprasti savo pojūčiais bei mąstymu Gruziją, ryškų ir nuostabų jos gyvenimą.

Apie parodas